כל מה שרציתם לדעת על הזרעה

אתם עומדים בפני הזרעה, שמאוד יכול להיות שתביא אתכם אל סיום מסע הניסיונות להרות, ואל 9 חודשים של שכרון חושים מסוג חדש – ההיריון. אבל – כרגע מה שעובר לכם בראש הוא השאלה, מה בעצם מחכה לכם ביום ההזרעה. אז הנה כל המידע שאתם צריכים, כדי לעשות קצת סדר בעניינים ולפשט את כל התהליך. בהצלחה!

 

יש להימנע מקיום יחסים 72-48 שעות לפני ביצוע ההזרעה.
 

 1. נטילת כדורים או הורמונים (בהזרקה) על מנת להביא להבשלתם של מספר זקיקים העתידים לבייץ, ולפחות זקיק אחד אצל נשים שאינן מבייצות באופן טבעי. 
   

 2. ביצוע מעקב זקיקים + בדיקות דם על מנת לאתר את הזקיק/ים המוביל/ים.
   

 3. הזרקת אוביטרל* לתזמון הביוץ (מתרחש 36 שעות לאחר ההזרקה) ברגע שיש לפחות זקיק מוביל אחד (17 מ"מ ומעלה). ההזרעה נקבעת בדרך כלל ל-30-40 שעות אחרי ההזרקה. יש רופאים המעדיפים לעשות 2 הזרעות – אחת כ-24 שעות לאחר הזרקת האוביטרל, והשנייה ביום שלמחרת.
   

 4. הגעה למעבדה בה מבוצעת השבחת הזרע בבוקר יום ההזרעה ומסירת דגימת זרע טרייה (שניתנה שעה קודם לכן - לכל היותר). ההשבחה היא בעצם הפרדה של הזרעונים מנוזל הזרע, המכיל גם חלבונים ואנזימים, וכך הגדלת ריכוז הזרעונים בסמ"ק והותרת הזרעים עם התנועתיות הטובה ביותר.
   

 5. המתנה של כשעתיים-שלוש לביצוע ההשבחה. אם הגעתם ביחד זה הזמן שלכם להיות ביחד ולדמיין איך אתם הופכים מזוג – לפחות לשלישייה. ארוחת בוקר טובה (עם כל אבות המזון!) והרמת כוסית של מים לחייכם ולהצלחת ההזרעה, יכולה להעביר את הזמן כשחיוך נסוך על פניכם. כך גם תגיעו רגועים להזרעה. תיהנו!
   

באופן עקרוני, בן הזוג יכול להגיע לבד לשלב הזה, ואם ההזרעה מתבצעת באמצעות תרומה מבנק הזרע – ההמלצה לארוחת בוקר טובה זהה לחלוטין :-).
 

 1. העברת הזרע המושבח (והמשובח :-)) לרופא/ה שמבצע/ת את ההזרעה. טיפ: שמרו את המבחנה שניתנה לכם כמה שיותר קרוב לגוף (בנות – אפשר בחזייה...). הזרעונים אוהבים טמפרטורה של כ-37 מעלות.
   

 2. ההזרעה – האישה שוכבת על המיטה הידועה (מתורגלת כבר, נכון? :-)), והרופא מרחיב את פתח הנרתיק באמצעות הספקולום המוכר והטוב. את הזרע המושבח הרופא/ה שואב/ת אל תוך מזרק, מחדיר/ה את המזרק דרך הספקולום ומזריק/ה את הזרע פנימה, דרך צוואר הרחם אל תוך חלל הרחם – האזור בו אמורה להתרחש ההפריה.
   

 3. אם הכול מתנהל לפי השאיפה הכי גדולה – הזרע פוגש את הביצית, מפרה אותה, והם חיים באושר ובאושר עד עצם היום הזה, וימשיכו לחיות ולפעום עוד ועוד, ברחם – ומחוצה לו..

 

                                             בהצלחה, מכל הלב, ואם יש שאלות – אני כאן.